GEMA

 

Provoz internetové kavárny a kurzů seniory je v současné době přerušen.

Internetová kavárna pro seniory je zároveň kontaktním místem obecně prospěšné společnosti GEMA, které organizuje zejména taneční a jazykové kurzy pro seniory.

Tato Kavárnička byla v počátku experimentem. Zkoušeli jsme přenést zkušenosti z Velké Británie, kde takové Kavárničky fungují běžně a jsou mezi seniKavarnickaory velmi oblíbené.

Prvotní obavy z nezájmu, vystřídala radost nad nebývalým zájmem seniorů. Senioři mají zájem se naučit ovládat textové a kreslící soubory a přilákal je zejména internet. Mnoho z nich je velmi dobře jazykově vybaveno a mají možnost neomezeného pohybu po internetových stránkách.

Našim klientům se věnuje zkušený počítačový lektor, který dokáže pomoci jak s prvními kroky s obsluhou PC, tak i klientům, kteří si chtějí znalosti v tomto směru rozšiřovat.

Většina seniorů využívá počítač jako rychlou a výhodnou komunikaci se svými rodinami i přáteli. Počítač se stal součástí života i lidí v seniorském věku a mnoho z nich tak  představuje další cílovou skupinu pro firmy distribuující počítače. Naše kavárna je vhodná jak pro úplné začátečníky tak pro zkušené seniory.

Připojení k internetu a provoz internetové kavárny pro seniory je zajištěn a financován obecně prospěšnou společností GEMA.

Projekt centra na podporu zdraví GEMA  - Stárnout je normální

 


Plánované aktivity: 

  • Kurzy anglického jazyka                                               
  • Internetová kavárna    

 

Přihlášky zasílejte na adresu: GEMA, o.p.s., Šimůnkova 1600, 182 00 Praha 8 - Kobylisy, tel. 286 883 676, nebo na email: gema@gerontocentrum.cz,